Datum objave: 28. ožujka 2023.
Kategorija: Naslovnica

Obilježili smo Svjetski dan voda

Učenici Građevinske tehničke škole obilježili su 22.ožujka, Svjetski dan voda sudjelovanjem na radionici „Kap po kap“ koja se odvijala  od 10.00 do 13.00. sati na Korzu.

Horizontalnu izložbu plakata i umjetničkih fotografija, kao i brojne radionice, osmislile su voditeljice društva „Naša djeca“, a učenici naše škole pomogli su u samoj organizaciji na način da je 1D razred s pedagoginjom M. Petrić donio, dan prije u Gradsku su knjižnicu, dio potrebnog materijala za radionicu. Na sam dan obilježavanja Svjetskog dana voda, 22.ožujka, rano ujutro, učenici 1AT razreda s našom knjižničarkom M. Cvjetković, postavili su plakate i materijale za radionicu.

Pedagoginja M. Petrić dovela je učenice koje su sudjelovale u radionici izrade plakata šaljući poruke o važnosti očuvanja voda. U izradi plakata s porukama sudjelovalo je 7 učenica 1D i 3D razreda.

Osim u izložbi i radionici, učenici i zainteresirani prolaznici mogli su ponešto naučiti o kvaliteti riječke vode, u sklopu predavanja kojeg su organizirale  djelatnice KD VIK.

Naša nastavnica biologije, Jana Letilović, dovela je učenike 1GT i 1G razreda te su se neki od njih priključili izradi plakata, a poslušali su i predavanje.

Nakon završetka radionice učenici su pomogli vratiti materijale u društvo „Naša djeca“.

Sudjelovanjem, slikom i pozitivnim porukama dali smo doprinos obilježavanju Svjetskog dana voda sa željom da i na taj način podignemo kvalitetu života svih nas.

Radove naših učenika, kao i atmosferu koja je vladala na Korzu, možete vidjeti na fotografijama u prilogu.