U srijedu 11. 9. 2024. u 12 sati bit će objavljeni rezultati 2. roka državne mature.

U slučaju potrebe za ulaganjem prigovora javite se ispitnoj koordinatorici u školi u četvrtak u 13:15 ili u petak u 9:35. Ako netko nije u mogućnosti doći u školu u tom terminu javite se na mail tanja.turak@skole.hr

Eventualni prigovori moraju biti u skladu sa sljedećim smjernicama:

• U prigovoru treba biti naveden broj zadatka, dobiveni bodovi te konkretan i argumentiran prigovor na bodovanje.
  • Prigovor treba sadržavati jasno i argumentirano obrazloženo zbog čega se smatra da je došlo do pogreške u bodovanju.
  • Privatni razlozi kao uzrok pogreške nisu valjan argument za prigovor.
  • Ako je pristupnik zaboravio ili nije stigao prepisati odgovore na zadatke višestrukoga izbora na list za odgovore to nije valjan argument za prigovor.
  • Molba za ponovnim pregledom cijelog ispita jer učeniku odnosno pristupniku „nedostaju jedan ili dva boda za prolaz“ nije valjan argument za prigovor.

Objava konačnih rezultata biti će 18.9.2024., a potvrde o položenim ispitima moći čete preuzeti u tajništvu škole od petka 20.9.2024. (popodnevna smjena).

Ispitna koordinatorica:

Tanja Turak Mandić