Datum objave: 14. prosinca 2013.
Kategorija: Školske novine

NAKIT OD PAPIRA POSTAJE BLAGO

Thumbnail

NAŠI UČENICI I PROFESORI DIZAJNERSKE GRUPE PREDMETA SUDJELOVALI SU NA IZLOŽBI POVIJESTI ZLATNOG OBRTA „ZLATNI TRAG“

NAKIT OD PAPIRA POSTAJE BLAGO

NAPISALA: Ivana Barić, II. D

SNIMILA: Nikolina Janjić, II. D

Izložbu Zlatni trag, Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja predstavio je javnosti 7. prosinca 2011. godine u 19,30. Izložba predstavlja prikaz zlatarskog obrta Primorsko-goranske županije kroz povijest. Postava izložbe sačinjava stotinjak komada nakita i predmeta koji su služili za uporabu.

Radionicu izrade papirnatog nakita vodila je Izabela Peculić Stančić

Kako je kultura darivanja uvijek na cijeni, uz izložbu Zlatni trag otvorena i izložba nakita koji je nastao na kreativnim ljetnim radionicama  Nije zlato sve što sja, a vodila ih je Izabela Peculić Stančić. Kreativne radionice su se održavale u riječkoj Guvernerovoj palači, a na njima su sudjelovali naši učenici  3. i  4. D razreda. Nakit se izrađivao od papira, a polaznici radionica mogli su naučiti da se reciklažom stari komad papira pretvara u novo blago. Nakit se  izrađivao tako da se od traka papira (stare razglednice, prospekti i sl.) motanjem oblikuju perlice koje su se kasnije nizale u ogrlice, narukvice i naušnice. U skladu s time održana je i prodaja izrađenog nakita, a prihod je namijenjen hematološkom odjelu Dječje bolnice na Kantridi.

Pri izradi nakita istaknuli su se učenici 3. D razreda